+48 502-653-707 biuro@inter-web.pl

      Ile kosztuje strona internetowa?

      Posiadanie przez firmy strony internetowej jest dziś tak oczywistym, że klienci nawet nie pytają o adres, tylko sami próbują ją znaleźć w sieci. Ułatwia im to wyszukiwarka Google, jak również sami mogą próbować wpisać adres www – wybierając nazwę firmy i dodając do niej końcówkę PL. Nie zawsze adres www będzie tożsamy z nazwą firmy, ale to już temat na inny artykuł. My skupimy się dziś na innym, równie ważnym zagadnieniu, a mianowicie na tym, ile kosztuje strona internetowa. Kiedy bowiem przychodzi do inwestowania w swoją firmę, znajomość szacunkowych kosztów ma newralgiczne znaczenie. Pozwala lepiej zaplanować swój budżet i upewnić się, że stać nas na taką, a nie inną stronę internetową.

      Ile kosztuje stworzenie strony internetowej – składowe ceny

      Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie, jakie są składowe ceny stworzenia strony internetowej. Czy cała zapłacona przez nas kwota stworzenie strony internetowej trafia do kieszeni jej twórcy, czy może ponosi on jakieś koszty, o które należy pomniejszyć wpłaconą przez nas sumę?

      kalkulacja i wycena kosztu strony internetowej
      • Podatek VAT – dla przedsiębiorców to oczywiste że firmy określają ceny za zrobienie strony internetowej w wartości netto, do której należy dodać 23% podatku VAT. Kiedy jednak taką stronę będzie chciała zamówić osoba prywatna lub stowarzyszenie, konieczność dopłacenia podatku VAT, którego nie ma możliwości odliczyć stanowi nie lada problem. Zatem jednym z ważniejszych składników ceny strony www – o ile jest wyrażona jako brutto, stanowi 23 procentowy podatek VAT.
      • Składki i ubezpieczenia – prowadząc firmę projektującą i wykonującą strony internetowe, trzeba płacić podatki i składki na ubezpieczenia tak samo jak inne firmy działające na rynku. Nie ma od tego taryfy ulgowej. Od każdego otrzymanego wynagrodzenia za stronę www, jej twórca musi odprowadzić 17 procentowy podatek dochodowy – to także mocno uszczupla kwotę, która widoczna jest na fakturze pod pozycja cena strony internetowej. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie jest to cena w pełni będąca zarobkiem twórcy, ale spory kawałek z niej musi on oddać do budżetu.
      • Koszty działalności – każda firma ponosi bieżące koszty działalności – od wynajmu pomieszczeń biurowych, przez opłaty za media i dostęp do internetu, aż po wypłatę wynagrodzenia dla pracownika. Rzecz jasna klienta nie musi to interesować, jakie koszty ponosi wybrana przez niego firma. Jednak w kontekście „dlaczego wykonanie strony internetowej jest takie drogie”, warto znać najważniejsze czynniki, które czynią cenę taką, a nie inną.
      • Licencje – każdy kto chce wiedzieć ile kosztuje stworzenie strony internetowej, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że współcześnie nie projektuje się ich w notatniku, tylko wykorzystuje specjalistyczne oprogramowania, narzędzia i biblioteki. Część takich narzędzi może być udostępniana odpłatnie, wymagając zakupu licencji. Jej koszt także może być liczony w setkach złotych dla każdej kolejnej strony.

      Orientacyjny cennik strony internetowej prostej i rozbudowanej

      Powyżej przedstawiliśmy stałe, które mają wpływ na cenę stworzenia strony www. Jednak jest jeszcze jeden ważny czynnik, którego nie można bagatelizować. To on w dużej mierze określa, czy strona będzie kosztować kilka, czy może kilkanaście tysięcy złotych. Tym czynnikiem jest stopień rozbudowania i skomplikowania strony internetowej.

      N

      Koszt strony wizytówki

      Załóżmy że są to początki Państwa działalności i chcecie założyć prostą stronę www, która ma być klasyczną wizytówką. Takie strony składają się zwykle z kilku zakładek – strona główna, oferta, o firmie, galeria, kontakt. Jest to jedna z prostszych form stron www, a tym samym czas potrzebny na jej realizację również jest krótki.

      Zazwyczaj taką stronę można uzyskać w cenie od 1500 do 2000 złotych netto. W ramach takiej usługi klient otrzyma w pełni działającą i skonfigurowaną stronę www, hosting, domenę, a nawet skrzynki email w swojej domenie. Z czasem taka wizytówka może zostać rozbudowana do większej postaci, czyli klasycznej strony firmowej.

      N

      Koszt klasycznej strony internetowej

      Potrzebujesz czegoś większego niż wizytówka? Zależy ci na większej liczbie zakładek, na których szczegółowo będziesz mógł prezentować swoją ofertę? Jeśli tak, powinieneś liczyć się z wydatkiem rzędu 3000 złotych netto. W ramach tej kwoty strona www może posiadać dodatkowe udogodnienia, jak np. formularz kontaktowy, okienko do subskrypcji newslettera, powiązanie z social media, możliwość śledzenia i analizowania ruchu na stronie, a także wiele innych udogodnień, które pozostają do indywidualnego omówienia z klientem i wykonawcą.

      N

      Cena rozbudowanej strony internetowej

      Na sam koniec zostawiamy strony www największego kalibru, czyli najbardziej wymagające. Są to strony www o skomplikowanym mechanizmie działania – serwisy www oraz strony z panelami klienta i sklepy internetowe. Takie projekty można podzielić w dużej mierze na dwa etapy tworzenia – front end, czyli to co widzimy wyświetlając stronę na ekranie komputera i np. składając zamówienia, a także back end, czyli to wszystko co jest niewidoczne gołym okiem, a odpowiada za sprawne działanie. Back end w dużej mierze opiera się na programowaniu, co samo w sobie nie jest tanią usługą – programiści są jednymi z najlepiej opłacanych zawodów. Ile zatem kosztuje strona internetowa w postaci np. sklepu online? Tworzona od podstaw – od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

      Nie martw się ile kosztuje zrobienie strony internetowej – zleć nam bezpłatną wycenę

      cennik stron www

      Korzystając z naszych usług nie musisz przejmować się kosztem swojej strony www. Działamy na rynku nieprzerwanie od wielu lat, a nasz cennik jest dopasowany do potrzeb i możliwości większości klientów. W naszej ofercie można znaleźć zarówno tanie, ale w pełni funkcjonalne wizytówki, strony firmowe z większą ilością zakładek, realizujemy również indywidualnie wyceniane projekty – np. sklepów internetowych. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów lub otrzymać darmową i szczegółową wycenę, po prostu skontaktuj się z nami!