+48 502-653-707 biuro@inter-web.pl

   Cechy dobrej strony internetowej

   Zamierzasz zlecić stworzenie strony internetowej, ale tak naprawdę niewiele się na tym znasz? Nie wiesz jak powinna wyglądać i działać dobrze przygotowana strona www i na co koniecznie trzeba zwrócić w niej uwagę? Postaramy się udzielić cennych wskazówek.

   dobra strona internetowa

   Czym dla ciebie jest strona www?

   Zanim poznasz wszystkie cechy dobrej strony internetowej, musisz odpowiedzieć sobie na ważne pytanie – czym ona będzie dla twojej firmy? Prawidłowa odpowiedź brzmi: wizytówką. Być może jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale strona www będzie identyfikować twoją firmę w sieci. To od niej będzie zależeć czy uda ci się pozyskiwać klientów, czy raczej nie wywrzesz na nich pozytywnego wrażenia i będziesz musiał liczyć się ze stratami. Stara prawda mówi, że lepiej nie mieć strony internetowej niż mieć ją źle zrobioną. Negatywne wrażenie bowiem trudno zatrzeć, podobnie jak trudno odzyskać niezadowolonego klienta. Poniżej przedstawiamy zatem najważniejsze cechy dobrej strony internetowej.

   Spójność budująca wiarygodność witryny

   Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że użytkownicy Internetu są bardzo wnikliwymi obserwatorami? Są inteligentni i podejrzliwi. Z roku na rok rośnie świadomość osób korzystających z sieci. Są oni świadomi typowych zagrożeń i niebezpieczeństw, które mogą na nich czekać na różnych stronach. Dlatego tak mocno się im przyglądają i analizują. Cokolwiek im się nie spodoba, zostaje weryfikowane krytycznym okiem. Jeśli ilość wątpliwych lub irytujących rzeczy przekroczy niewidzialną granicę, użytkownik niezwłocznie opuści stronę i nikłe szanse, że kiedykolwiek zechce na nią wrócić. Co możesz z tym zrobić? Przede wszystkim nie dopuszczać do takich sytuacji.

   Musisz dbać o to, aby twoi użytkownicy i klienci czuli się bezpiecznie na stronie, którą zamierzasz dla nich tworzyć. Powinna ona być spójna i zgodna z wizerunkiem, który kreujesz w sieci i życiu realnym. Przykładowo, jeśli wszystkie materiały reklamowe i informacyjne twojej firmy drukowane są w kolorystyce czerwono-szarej, to również layout strony powinien być utrzymany w takich barwach. Tylko w ten sposób uda ci się budować wiarygodność i pozyskiwać klientów, którzy ci zaufają i chętnie złożą zamówienia.

   Poprawność semantyczna strony internetowej

   Cechy dobrej strony internetowej tak naprawdę opierają się na podstawowych założeniach. W życiu codziennym lubimy rozmawiać z inteligentnymi ludźmi, którzy umieją się wypowiadać lub pisać. Czy inaczej jest wtedy, kiedy korzystamy z sieci, a szczególnie odwiedzamy czyjeś strony internetowe?

   Napotkane na nich błędy i literówki mogą nie tylko nas zniechęcać, ale również powodować stworzenie negatywnego obrazu o twojej firmie. Potencjalny klient może sobie pomyśleć w ten sposób – firma nie zna się na podstawowych zasadach ortografii i gramatyki. Żałuje również pieniędzy na firmę, która tę stronę im wykona należycie. Jaką mam zatem gwarancję że moje zamówienie zostanie zrealizowane tak jak tego oczekuję? Nie warto ryzykować, kiedy konkurencja jest tak duża i na pewno znajdę kogoś lepszego od nich. Jak widać warto inwestować w profesjonalne tworzenie stron internetowych lub zamówić korektę tekstów.

   Literówki w tekstach to kolejna zmora wielu stron www. Napisane szybko i na kolanie teksty, skrywają w sobie olbrzymią ilość pomyłek pisarskich, nazywanych literówkami. Samemu ich znalezienie może być trudne, dlatego najlepiej przekazać napisane przez siebie tekstu do korekty obcej osobie.

   Bezpieczeństwo i technologia

   Zleciłeś stworzenie strony internetowej kuzynowi brata szwagra siostrzenicy, który uczy informatyki w szkole? A może wybrałeś ofertę za 500 złotych z allegro na stronę www? Nie dziw się zatem że wygląd tego co otrzymałeś, daleki jest od współczesnych standardów. Trendy w sieci zmieniają się co roku, podobnie jak moda ubraniowa. Internet i strony www 20 i 10 lat temu wyglądały zupełnie inaczej jak dziś. Niestety wiele osób tego nie zauważyło i nadal wykonuje strony www edytorach, które pamiętają czasy Windows 98 lub XP.

   bezpieczeństwo strony internetowej

   Twoi użytkownicy nawet nie będą analizować tego, co zamieściłeś na stronie, jeśli zauważą że jej wygląd to retro. Pomyślą zamiast tego że dostali się do kapsuły czasu, cofnęli się 20 lat wstecz i odkrywają początki sieci. Jak taka strona ma cię skutecznie reklamować? To niemożliwe! Cechy dobrej strony internetowej to przede wszystkim współczesny wygląd, który buduje wiarygodność i dowodzi że firma jest współczesna, rzeczywiście działa na rynku i dba o swój wizerunek. Jak zrobić takie wrażenie?

   Najlepiej poprzez zamówienie strony u profesjonalistów, którzy śledzą zmieniające się trendy i potrafią im sprostać. Potwierdzone cechy dobrej strony internetowej to także bezpieczeństwo transmisji danych. Ma to olbrzymie znaczenie w przypadku stron sklepów internetowych, którym podajemy wrażliwe dane na swój temat. Szyfrowanie SSL to niezbędne minimum, które pozwala klientom poczuć się bezpiecznie – pod warunkiem że znajdują się na oryginalnej, a nie spreparowanej stronie sklepu www, która również może posiadać certyfikat SSL i rozpoczynać się od https z ikonką kłódeczki.

   Najważniejsze elementy poprawiające bezpieczeństwo Twojej strony WWW

   N

   Aktualny system CMS oraz jego rozszerzenia

   Jeżeli Twoja strona oparta jest o system CMS taki jak np. WordPress lub Joomla upewnij się, że jest regularnie aktualizowana. Aktualizacje nie tylko usprawniają Twój system lub wtyczki lecz także zawierają ważne poprawki związane z bezpieczeństwem. Jeśli nie masz czasu na samodzielne monitorowanie strony warto skorzystać z opieki nad stroną WWW.

   N

   Wersja systemu PHP

   W przypadku gdy w poprzednim punkcie odpowiedź na pytanie była twierdząca i wiesz, że Twoja strona oparta jest o CMS koniecznie upewnij się, że wersja systemu PHP Twojego serwera jest aktualna. Nawet aktualny CMS oparty o przestarzałą wersję PHP jest bardzo podatny na ataki. Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie wersji PHP. Najprościej będzie zapytać o to Twojego usługodawcę. 

   N

   Certyfikat SSL

   Od kilku miesięcy witryny bez certyfikatu SSL w przeglądarce Chrome domyślnie oznaczane są jako niebezpieczne. Zadaniem SSL jest szyfrowanie połączenia między użytkownikiem, a witryną dając gwarancję że przesyłane dane wpadną w niepowołane ręce. Obecnie certyfikat SSL jest obowiązkowym elementem każdej strony WWW, która realizuje transakcje w sieci. Szczegółowo certyfikaty SSL opisaliśmy w tym artykule.

   Szybkość działania strony internetowej

   Kolejna cecha dobrej strony internetowej to szybkość działania. Większość z nas żyje w ciągłym biegu i liczy się z każdą sekundą. Nie mamy czasu na to, aby czekać na załadowanie się strony www lub długie poszukiwanie informacji na niej.

   cennik stron www

   Chcemy wszystko otrzymywać natychmiast i w czytelnej postaci, która nie zmusza nas do zastanawiania się i analizowania, co autor miał na myśli. Jeśli ktokolwiek nie spełnia naszych oczekiwań, żegnamy się z nim bez żalu i idziemy do konkurencji. Smutne i brutalne, ale prawdziwe. Musisz o tym pamiętać, kiedy zamawiasz stronę internetową. Powinna ona się szybko wczytywać, a układ stron, menu i konstrukcja powinny być tak stworzone, aby każdy szybko i bez straty czasu dotarł do tego, co go interesuje. Jak można to uzyskać? Przede wszystkim starannie wykonaną optymalizacją mediów publikowanych na stronie, a także przemyślanym wyborem hostingu, który zapewni stronie niemal 100% dostępność i szybkość wczytywania danych.

   Jak sprawdzić prędkość wczytywania się strony?

   Aktualnie analitycy oraz deweloperzy projektujący strony WWW posiadają szereg dostępnych narzędzi, które umożliwiają im sprawdzenie jak szybko wczytuje się dana strona internetowa. Jednym z najpopularniejszych z nich jest PageSpeed Insights. Jest to w pełni darmowe narzędzie od firmy Google, które umożliwi Ci np. sprawdzenie ile sekund otwiera się Twoja strona.

   Narzędzie to jest również bardzo dobrym źródłem wiedzy o tym co musisz poprawić w ramach własnego serwisu internetowego. Ocenia się, że wynik prędkości wczytywania w okolicach 90+/100 jest wynikiem bardzo dobrym. Opcjonalnym, lecz równie dobrym narzędziem jest popularny GTmetrix. Bardzo często pokazuje on dokładniejsze dane niż odpowiednik wcześniej omówiony PageSpeed.

   Jeżeli potrzebujesz pomocy w optymalizacji Twojej strony WWW skontaktuj się z nami. Pomożemy znaleźć i rozwiązać problemy każdej strony internetowej.

   wyniki z narzędzia pagespeed