+48 502-653-707 biuro@inter-web.pl

   Projektowanie logo firmy

   Spośród wszystkich elementów identyfikacji wizualnej firmy, logotyp jest najważniejszy. Elastyczna oferta projektowania logo dla firmy. Odśwież wizerunek swojej firmy razem z nami.

   Czym jest logo?

   Spośród wszystkich elementów identyfikacji wizualnej firmy, logotyp jest najważniejszy.  Skrócona definicja mówi że jest to indywidualnie zaprojektowany znak graficzny, identyfikujący firmę, produkt lub usługę. W przypadku wielu znanych, światowych marek, to właśnie ich logo przedstawia największą wartość. Szukać nie trzeba daleko: firmy produkujące napoje gazowane, firmy z branży odzieżowej czy koncerny samochodowe.

   Ich logotypy są znane i rozpoznawalne na całym świecie, stanowiąc najlepszą reklamę dla firmy. Z umiejętnie zaprojektowanym logotypem wiąże się również wiele innych rzeczy, ale o tym w dalszej części.

   Przykładowe projekty naszych logo

   Jak zaprojektować dobre logo dla firmy – koncepcja

   Stworzenie koncepcji logotypu to pierwszy z kilku etapów prac nad logo. Znak graficzny może nawiązywać do wielu rzeczy związanych z firmą. Tym czym się zajmuje, lokalizacji, historii, patentów czy innowacyjnych produktów. Może również być czymś zupełnie przypadkowym, co jeśli zostanie odpowiednio wypromowane, zostanie powiązane w świadomości klientów z firmą. W naszej firmie mogą Państwo zamówić projektowanie logo. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Aby zaproponować najlepiej dopasowaną koncepcję, warto przygotować odpowiedzi na kilka pytań. Pozwoli nam to lepiej poznać Państwa potrzeby i zaproponować najlepsze rozwiązania.

   Klucz do trafionej koncepcji logo

   • Opisanie historii powstania firmy, produktu lub usługi, dla której tworzone jest logo
   • Podanie najważniejsze informacje o firmie, ważne fakty, daty, nazwiska
   • Opisanie ewentualne osiągnięcia,
   • Przedstawienie dotychczasowych elementów identyfikacji wizualnej – logo, wizytówki, plakaty, stronę www itp.
   • Wskazanie projektów zgodnych z zakładanym charakterem i stylem docelowego projektu logo. 
   designer

   Prace nad koncepcją, czyli właściwe tworzenie logo firmy

   Spośród kilku zaproponowanych koncepcji logo, klient będzie mógł wybrać to, które odpowiada mu najbardziej. Koncepcję projektowania logo można określić jako fundament do dalszych prac. Szkice będą dopracowywane, modyfikowane, udoskonalane i będziemy tworzyć ich kolejne wersje. Wszystko po to, aby osiągnąć poziom ideału, który będzie odpowiadać klientowi.

   Projektowanie loga firmy – najważniejsze założenia

   Być może wielu z Państwa zastanawia się nad tym, jakie powinno być logo? Jak musi wyglądać, aby wpadło w oko klientowi i aby stworzyło rozpoznawalny znak firmy. Marzeniem każdego przedsiębiorcy jest chyba uzyskanie logo, którego widok będzie wzbudzać zaufanie i stanie się ono najlepszą rekomendacją do złożenia zamówienia. Okazuje się że jest to możliwe, trzeba tylko poświęcić na to trochę czasu i pracy, przestrzegając poniższych wytycznych.

   Z

   Logo dla firmy powinno być nowoczesne

   Patrząc na historię wielu światowych marek, łatwo dostrzec że ich logotypy są co pewien czas modyfikowane. W wielu przypadkach mogą to być na pozór nieistotne i nic nie wnoszące kosmetyczne zmiany. Mają one jednak pewien cel. Dostosowują logo do aktualnych trendów. Wyoblają krawędzie, zmieniają font na czytelniejszy, redukują i upraszczają kolory. Wszystko po to, aby w każdej epoce logo wyglądało świeżo i współcześnie, a jednocześnie nawiązywało do tradycji i przeszłości.

   f

   Projektowanie logo spójnego z profilem firmy

   Patrząc na historię wielu światowych marek, łatwo dostrzec że ich logotypy są co pewien czas modyfikowane. W wielu przypadkach mogą to być na pozór nieistotne i nic nie wnoszące kosmetyczne zmiany. Mają one jednak pewien cel. Dostosowują logo do aktualnych trendów. Wyoblają krawędzie, zmieniają font na czytelniejszy, redukują i upraszczają kolory. Wszystko po to, aby w każdej epoce logo wyglądało świeżo i współcześnie, a jednocześnie nawiązywało do tradycji i przeszłości.

   Tworzenie loga firmy łatwego do zapamiętania

   Zadaniem logotypu jest bycie szybko zapamiętanym i rozpoznawanym. Logo nie powinno być zbyt skomplikowane. Nadmiar kształtów, elementów i kolorów sprawia że trudniej jest zapamiętać jego kształt i w przyszłości wizualizować ją w wyobraźni. Kiedy ponownie ujrzymy takie logo i nasz umysł nie będzie mógł odszukać jego obrazu w przeszłości, nie odczujemy tego bodźca rozpoznawalności. Skomplikowane logotypy, nawet widziane po kilka lub więcej razy, w dalszym ciągu wyglądają na nowe i obce. Nie wywołują w odbiorcach żadnych pozytywnych skojarzeń i nie sięgają do ich przeszłości.

   Zamów profesjonalne logo dla firmy

   Chcesz aby Twoja firma wzbogaciła się o nowe logo? Ma ono rozpocząć nowy rozdział istnienia firmy lub towarzyszyć premierze nowego produktu lub usługi? Jeśli tak, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. W naszej firmie każdy może zamówić projektowanie logo. Jeżeli cenisz sobie solidnie wykonaną pracę, kreatywne pomysły, oryginalne podejście do potrzeb klienta, a także świeże spojrzenie na stare sprawy, tym bardziej zachęcamy do współpracy. Możemy się pochwalić kilkudziesięcioma udanymi realizacjami na logotypy, które można obejrzeć w naszej galerii.