+48 502-653-707 biuro@inter-web.pl

   pozycjonowanie lokalne strony internetowej w sieci

   Gdy chcemy promować w Google naszą stronę internetową, ale jedynie w danym mieście, gdyż prowadzimy np. biznes stacjonarny, idealnym sposobem na to jest pozycjonowanie lokalne strony internetowej. Jest to drugi najpopularniejszy rodzaj pozycjonowania witryny tuż po tym standardowym — ogólnym i jest idealnym sposobem na taką promocję serwisu. 

   Pozycjonujemy sprawdzonymi i skutecznymi metodami, opartymi na naszym doświadczeniu. Poznaj, czym jest ten styl pozycjonowania, dla kogo jest przeznaczony i dlaczego warto lokalnie promować witrynę!

   Czym jest pozycjonowanie lokalne?

   Lokalne pozycjonowanie strony internetowej jest promowaniem jej w wyszukiwarce internetowej Google, ale tylko w kontekście danego miasta. Witryna www jest tak samo widoczna na wysokich pozycjach pod konkretnymi frazami i przy danym typie zapytań, ale tylko wtedy, gdy użytkownicy zadają pytanie związane z danym miastem. Pozycjonowanie lokalne jest ogólnie takim samym procesem jak pozycjonowanie standardowe pod poddane frazy w Google, ale niektóre czynności wykonuje się w nieco inny sposób.

   Idealne rozwiązanie dla lokalnych usługodawców?

   Pozycjonować lokalnie można każdy witryny niezależnie od tego, w jakim charakterze działa.Ten typ pozycjonowania jest jednak głównie przeznaczony dla osób, które posiadają swoje lokalne marki i np. prowadzą sklepy stacjonarne czy punkty handlowo usługowe. Sam proces pozycjonowania strony internetowej lokalnie również jest długotrwały, a efekty najczęściej widoczne są między 3 a 6 miesiącem, choć jest to kwestia indywidualna.

   pozycjonowanie lokalne w sieci

   Ciekawostka: Witryna internetowa promowana lokalnie będzie również wyświetlana użytkownikom szukającym ogólnych informacji bez podania miasta, ale jeśli będą oni przebywali fizycznie danej miejscowości. Google od wielu lat kładzie nacisk na coraz większe dopasowanie wyników wyszukiwania i ich personalizację, chcąc dostarczać użytkownikom najbardziej przydatnych treści. Istnieje również kilka algorytmów Google, które rozpoznają lokalizację użytkownika i witryny oraz dopasowują wynik wyszukiwania lokalnie.

   Dlaczego warto pozycjonować lokalnie swoją witrynę internetową?

   Jeśli zastanawiamy się nad pozycjonowaniem własnej witryny internetowej lokalnie, istnieje kilka powodów, dla których warto zdecydować się na taki krok. Z pewnością obecność na w pierwszych miejscach w lokalnych wynikach wyszukiwania w danej kategorii będzie niezwykle korzystne dla naszego biznesu.

   Marki, które znajdują się na wysokich pozycjach, mogą liczyć na napływ nowych klientów, większy obrót, a w konsekwencji i zarobek. Jeśli będziemy znajdowali się na wysokich pozycjach, będziemy również wyrabiali swoją markę i kreowali pozytywny wizerunek. Mieszkańcy danego miasta będą pozytywnie odbierali naszą markę, ufając poleceniu Google, które umieściło nas tak wysoko. Przełoży się to też na ogólne zaufanie do marki. Na rynku lokalnym nie jest się przeważnie również trudno promować.

   co to jest pozycjonowanie lokalne

   Budowa lokalnego wizerunku firmy w sieci

   Najczęściej panuje na nim mała konkurencja i aby zaistnieć ze swoją witryną internetową na wysokich pozycjach nie musimy wydawać bardzo dużych sum pieniędzy, a jedynie regularnie zlecić taką usługę profesjonalistom. Obecnie wyszukiwarka internetowa Google służy bardzo często do lokalnego wyszukiwania informacji na temat restauracji czy sklepów i usług. Jeśli wyeksponujemy na wysokich pozycjach naszą markę, będziemy mogli liczyć się z dużym zainteresowaniem.

   Pozyskiwanie ruchu organicznego na naszą stronę internetową biznesu lokalnego jest niezwykle ekonomicznym sposobem promowania się w sieci. W porównaniu do reklam internetowych koszt pozyskania jednego odwiedzającego lub jednego klienta będzie dużo bardziej atrakcyjny. Pozycjonowanie lokalne to też doskonały sposób, aby wyprzedzić i prześcignąć bezpośrednio konkurencje. Drobne sukcesy takie jak wyższa pozycja w Google czy lepsza renoma z czasem zaczną procentować i warto wziąć również ten czynnik pod uwagę, gdy zastanawiamy się nad pozycjonowaniem lokalnym witryny.

   Jak pozycjonuje się witryny w taki sposób?

   Pozycjonowanie lokalne opiera się na takiej samej zasadzie, co te standardowe. Z pewnością jest nią dobrze zoptymalizowana sama witryna internetowa, która będzie podstawą do dalszych działań pozycjonujących.

   Pierwszym krokiem pozycjonowania lokalnego jest dobranie odpowiednich fraz lokalnych, pod którymi będziemy widoczni w sieci i będą określały związek z danym miastem. Frazy takie umieszcza się na samej witrynie w różnych częściach oraz w tekstach seo, które są regularnie dodawane na stronę www. Kolejnym sposobem pozycjonowania lokalnego jest lokalny link building. Pozyskiwanie linków zwrotnych odbywać się będzie przeważnie z lokalnych witryn, for czy serwisów, aby Google mogło powiązać naszą witrynę z danym adresem. Powiązywanie naszej strony www z danym miastem jest kolejną metodą pozycjonowania lokalnego.

   Wykonuje się je, tworząc np. wizytówki biznesowe sieci tzw. NAPy, które mają z wielu źródeł, dawać wiele niezależnych informacji Google o powiązaniu naszej witryny z daną lokalizacją. W tym celu zakłada się również i pozycjonuje wizytówkę Google Moja Firma, gdzie również osadza się adres witryny internetowej. Oprócz tych konkretnych lokalnych działań wykonuje się inne czynności typowe dla pozycjonowania takie jak pozyskiwanie ruchu na stronę, regularne dodawanie wartościowego contentu czy optymalizacje pod konkretny cel. Schemat prac i system działania dopasowywany jest indywidualnie do każdego zlecenia.

   lokalne wyniki w wyszukiwarce google

   Rozwiązujemy problem niskiego ruchu na  stronie internetowej

   Nowoczesny wygląd strony to nie wszystko czego potrzebuje. Ważnym jest zadbanie o jej odpowiednią optymalizację, sprawienie że wykona ona swoje zadania. Takim celem może być np. wysłanie wiadomości z formularza kontaktowego, zakup produktu czy tez kontakt telefoniczny.

   Kiedy potrzebujesz pozycjonowania swojej strony?

   • Witryna jest niewidoczna w wyszukiwarce Google pod frazami, które są związane z jej tematyką;
   • Istnieje brak efektów w postaci zapytań ofertowych bądź telefonów z zapytaniami o usługi;
   • Strona została dopiero uruchomiona i wymaga „wybicia” jej w wyszukiwarkach;
   • Ilość odwiedzin na stronie internetowej jest znikoma;
    
   sprawdzone pozycjonowanie lokalne stron www

   Skuteczne pozycjonowanie Twojej strony WWW

   Niskie pozycje lub brak ruchu na stronie? Pomożemy Ci osiągnąć szczyt!

   Pozycjonowanie, które oferujemy to usługa mająca na celu znaczne zwiększenie widoczności witryny w wyszukiwarkach internetowych. Skutecznie pozycjonujemy wiele stron firm lokalnych oraz współpracujemy z ogólnopolskimi sklepami internetowymi. Efektem działania jest wysoka pozycja strony pod określonymi frazami związanymi bezpośrednio z tematyką strony.

   Jest to podstawowa metoda reklamy i sposób na dotarcie do klienta, który szuka określonych usług w wyszukiwarkach (np. Google). Wiadomym jest, że większość internautów odwiedza tylko w te strony WWW, które są na pierwszych miejscach w wyszukiwarkach. My pomagamy osiągnąć ten sukces.

   Korzyści płynące z pozycjonowania:

   • Ułatwienie odnalezienia strony w internecie, zwiększenie jej efektywności w postaci wzrostu współczynnika konwersji (np. telefony / zapytania ofertowe);
   • Naturalna reklama w sieci bezpośrednio docierająca do osób, które szukają określonych usług i ich potrzebują;
   • Znacznie niższy koszt w porównaniu do reklamy w AdWords (SEM), długofalowy efekt;
   • Optymalizacja strony internetowej (SEO) – szybsze działanie, utworzenie odpowiednich treści ofertowych

   Co wyróżnia naszą usługę?

   Pomogliśmy już wielu firmom, codziennie zwiększamy ilość gości na stronach klientów

   Pełna optymalizacja serwisu

   W SEO ważnym jest to, by cała strona była odpowiednio zoptymalizowana pod wytyczne wyszukiwarki Google. Przystępując do usługi jaką jest pozycjonowanie wykonujemy pełną analizę serwisu a następnie poprawiamy go dbając o najmniejsze szczegóły.

   Pomoc w wyborze odpowiednich słów kluczowych

   W ramach usługi pozycjonowania pomagamy dobrać odpowiednie słowa kluczowe, które pozwolą zyskać wartościowy ruch na Państwa stronie internetowej. Odpowiednia analiza jest bardzo ważna, gdyż czasem potencjalnie interesujące frazy mogą okazać się niewartościowymi ze względu na znikomą ilość wyszukań w skali miesiąca.
   h

   Regularne raporty z działań

   Cyklicznie przesyłamy naszym klientom raport z działań, które zostały wykonane nad stroną tj. szczegóły dotyczące historii zmian pozycji serwisu. Widać na nim jak na przestszeni miesiąca witryna pięła się ku górze w wynikach wyszukiwania.

   Stała cena, bez dodatkowych kosztów

   Budżet na pozycjonowanie strony internetowej jest w znacznym stopniu zależny od konkurencyjności słów kluczowych. Im większa jest konkurencja dla danych fraz, tym większy i dłuższy nakład pracy wymagany jest do osiągnięcia najwyższych pozycji. Oferujemy pozycjonowanie lokalne w stałej cenie, bez doliczania dodatkowych opłat za efekt działań.

   Wybierz miasto, do którego kierujemy ofertę pozycjonowania lokalnego

   Daj swoim klientom zauważyć się w internecie

   W przypadku pytań związanych z usługą pozycjonowania Twojej strony internetowej, lub problemów SEO które spotkały Twoją witrynę – serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z nami. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.