+48 502-653-707 biuro@inter-web.pl

   Jak wypromować sklep internetowy? 7 sprawdzonych porad

   Sklep internetowy to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na rozpoczęcie biznesu w dzisiejszych czasach. Nie ma drogich witryn sklepowych ani zakładów produkcyjnych, a do klientów można dotrzeć z każdego miejsca na świecie. Ale z tak niesamowitą możliwością przychodzi wielka odpowiedzialność: jak skutecznie wypromować sklep internetowy? Zapewne wiesz, istnieje kilka sposobów na promocję sklepu internetowego. Przyjrzyjmy się więc kilku przykładom.

   reklama w social media

   Wykorzystaj kanały social media

   Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby promować swój sklep internetowy, jest korzystanie z kanałów mediów społecznościowych. Media społecznościowe mogą być bardzo skuteczne w promowaniu sklepu internetowego, ponieważ nie tylko pozwalają na połączenie się z publicznością, ale także dają możliwość uzyskania informacji zwrotnej i zwiększenia świadomości marki.

   Możesz użyć mediów społecznościowych jako platformy do opowiedzenia o produktach lub promocjach, które są Twoim w sklepie aktualne. W mediach społecznościowych możesz również zapowiedzieć produkty, które niebawem się pojawią i na przykład zachęcić użytkowników do promocyjnego kupna z przedsprzedaży.

   Buduj swoją listę mailową

   Lista mailowa to najpotężniejsze narzędzie, które możesz wykorzystać do promocji swojego sklepu internetowego. Ważne jest, aby zrozumieć, jak potężna może być lista e-mailowa, jeśli chodzi o rozwój Twojego biznesu. Badanie przeprowadzone przez HubSpot wykazało, że e-mail marketing napędza więcej przychodów niż jakikolwiek inny kanał cyfrowy. I jest to prawda – nawet z całym czasem i pieniędzmi spędzonymi na reklamie w mediach społecznościowych i płatnych reklamach w Google, e-mail marketing jest nadal najlepszym sposobem dla firm e-commerce, takich jak Twoja (zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz), ponieważ daje Ci możliwość bezpośredniej komunikacji z potencjalnymi klientami, którzy już wykazali zainteresowanie tym, co masz do zaoferowania – a to oznacza mniej martwych punktów!

   Prowadź konkursy na akcje społecznościowe (a nawet na zniżki)

   Możesz poprosić klientów o udostępnienie kodu rabatowego lub produktu swoim znajomym, w zamian za szansę na wygranie czegoś większego.
   Im więcej osób zaangażujesz, tym bardziej prawdopodobne jest, że twoje posty w mediach społecznościowych uzyskają trakcję. Dobrym sposobem na zwiększenie sprzedaży i przychodów jest oferowanie rabatów.

   Współpracuj z influencerami i blogerami

   Influencerzy to osoby, które cieszą się dużą popularnością w mediach społecznościowych. Mogą pomóc Ci dotrzeć do nowej grupy odbiorców, ale nie są tani. Dlatego uważaj, aby wybrać odpowiedniego influencera.

   Czy mają oni odpowiednią publiczność? Czy będą używać Twoich produktów w sposób, który ma sens dla Twojej marki? Czy kierują potencjalnych klientów do Twojego produktu, czy też ich posty nie mają nic wspólnego z tym, co sprzedajesz? Czy będą podekscytowani współpracą z Tobą, czy po prostu wezmą pieniądze i uciekną? Oto najważniejsze pytania, przy wyborze odpowiedniej osoby.

   influencer marketing

   Wykorzystaj płatną reklamę do zbudowania początkowej bazy użytkowników

   Innym świetnym sposobem, aby uzyskać wczesną trakcję jest płatna reklama. Płatna reklama może być sposobem na wygenerowanie wstępnego zainteresowania Twoim produktem i przyciągnięcie nowych klientów. Gdy start-upowi brakuje znaczących funduszy, powinien on wykorzystać płatną reklamę do szybkiego generowania przychodów.

   Istnieją różne rodzaje płatnych platform reklamowych, takich jak Google Ads i reklamy Facebook, które pomagają reklamować się na ich platformie. Inną opcją jest zakup sponsorowanych postów na portalach społecznościowych w nadziei na zwiększenie świadomości marki poprzez kierowanie do konkretnych grup demograficznych – takich jak grupa wiekowa, płeć lub inne – informacji o Twoim produkcie lub usłudze.

   Regularnie dodawaj nowe treści na swoją stronę

   Jeśli chcesz zachować znaczenie, ważne jest, aby Twoja strona internetowa była na bieżąco aktualizowana o nowe produkty, informacje i oferty specjalne. System zarządzania treścią może pomóc w tym łatwo, umożliwiając regularne aktualizowanie witryny. Im więcej masz treści, tym lepiej. Jeśli Twoja strona ma świeże, istotne informacje, będzie miała większe szanse na przyciągnięcie odwiedzających.

   Poproś lojalnych klientów o opinie, recenzje i referencje

   Możesz również poprosić swoich lojalnych klientów o opinie, recenzje i referencje. Pomoże Ci to przyciągnąć i utrzymać klientów poprzez budowanie zaufania i wiarygodności.

   Możesz uzyskać informacje zwrotne na temat swoich produktów i usług, wysyłając ankiety lub zadając pytania bezpośrednio na kontach w mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter. Zapytaj klientów o ich doświadczenia z produktem lub usługą, którą oferujesz, co im się w niej podobało i co chcieliby zmienić, co ulepszyć. Może się to wydawać oczywiste, ale nie zapomnij zapytać również o recenzje!

   opinie o firmie

   Podsumowanie

   Promocja sklepu internetowego nie musi być trudna – w rzeczywistości większość z tych metod jest łatwa i darmowa! Nadal nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od podstaw: budowanie listy mailowej i dbanie o świeżość strony internetowej zdziała cuda, jeśli chodzi o pozyskanie większego ruchu.